Кулінарний блог

Їжа для туристів

Кожен турист знає, що у поході важливий кожний грам у наплічнику. А тому готуватися до походу слід заздалегідь - продумувати список речей, що треба взяти із собою, відмовлятися від звичних дрібниць та зручностей, аби полегшити рюкзак. Є просте правило: щоб похід пройшов добре, потрібно на його організацію витратити часу в два рази більше, ніж триває сам похід. Тобто, якщо ви йдете в похід на вихідні, розумно почати до нього готуватися вже у вівторок. А якщо ви йдете в похід на два тижні - то підготовку слід починати за місяць.

Готуємось до походу


Основою правильно зібраного рюкзака стають палатка, спальник, килимок, а також їжа, адже без повноцінної та різноманітної їжі у поході не буде сил на подолання відстаней та вершин.

Добре поїсти в поході - це подвійне задоволення. Тут і апетит на свіжому повітрі, і блаженне первісне почуття відновлення сил після нелегкого дня, і законна можливість відпочити. Однак крім задоволення хороша їжа на біваку - це і запорука повноцінної роботи учасників на маршруті. Ситий турист - енергійний турист!

Навіть якщо ви зібралися в похід з інструктором від будь-якого клубу, заздалегідь уточніть, як у них в клубі організовується харчування, що потрібно брати з собою, а що закупить клуб. Якщо ж ви йдете в похід з друзями, то доведеться включити колективний розум. А краще - діяти по простому і ефективному алгоритму. Його ми і постараємося скласти.

У кожній походні групі слід заздалегідь розподілити ролі - хтось повинен стати командиром, хтось - штурманом-картографом, хтось - логістом, а хтось - завхозом. І саме без останнього в команді ніяк не обійтись, адже саме від завхоза зрештою залежить, наскільки ситно і смачно ви будете харчуватися на маршруті. Тому вибирати треба людину дбайливу, господарську та міцну духом.

Якщо саме вам випало стати завхозом, перше, що треба зробити - це скласти розкладку. Для цього треба ретельно розрахувати калорійність харчування у поході, продумати режим прийому їжі (що ви будете їсти на завтрак та вечерю, будуть у вас сухі перекуси чи повноцінний гарячий обід), розрахувати вагу продуктів.

Звісно, в поході дуже хочеться і справжнього домашнього борщика, і пюрешки, і спагеті, але часто доводиться харчуватися лише кашами с тушонкою та бутербродами. Адже нести із собою в похід овочі - картопельку, бурячок, капустину - недоречно, бо вони дуже тяжкі і займають багацько місця. Та й готувати після насиченого походного дня повноціну вечерю часто немає ані сил, ані бажання. І тут у нагоді стане суха їжа для туристів, придумана і розроблена спеціально для походів - трекерів, альпіністів, велосипедистів, водників.

Історія сухої їжі


Вперше світ дізнався про суху їжу в 1863 році. Її винайшов американець Джемс Джексон, і виглядала вона як плитка з пресованих висівок. Звичайно, це не було смачно, зате дуже корисно і поживно. А коли на початку 20 століття вся Америка і Європа поголовно захоплювалася дієтами для оздоровлення, цю ідею підхопили брати Келлог. Вони намагалися робити сухі сніданки із зерен кукурудзи, які замочували у воді і пропускали через валики.

Спочатку нічого особливого у них не виходило, це було схоже на сире тісто, порване на маленькі шматочки. І лише випадковість відкрила їм секрет успіху. Одного разу це «тісто» поклали на гарячу дечку і забули про нього. В результаті вийшли перші кукурудзяні пластівці.
З тих пір число шанувальників сніданку з пластівців зросло в багато разів, а з цієї ідеї виникло безліч інших. У пластівці почали додавати шматочки сушених фруктів, їх подрібнюють і скачують в кульки, змішуючи з різними продуктами. Так виходять мюслі і снеки - улюблені ласощі багатьох дітей і дорослих.

А в середині ХХ століття був зроблений ще один значущий винахід - локшина швидкого приготування. У 1958 році на продуктовому ринку Японії з'явилася локшина Chikin Ramen, і почала тріумфальну ходу спочатку по азіатським країнам, а у 90-ті роки докрокувала і до України (під назвою Мівіни).

Суха їжа для туристів


Сьогодні на ринку існує досить великий асортимент сухої їжі для туристів - їжі, що не потребує варки.
Суха їжа для туристів - це готові страви з сушених або сублімованих продуктів, розфасовані в індивідуальні пакети. Таку їжу слід лише залити окропом і дати трохи настоятися, і ось у вашій тарілці і духмяних борщик, і пюрешка з мясцем, і паста карбонара. Така їжа для туристів має велику кількість плюсів:

+ вона значно легше, ніж крупи, консерви чи овочі;
+ вона займає дуже небагато місця у наплічнику;
+ вона калорійна и поживна, зберігає всю енергетичну цінність;
+ вона дозволяє харчуватися у поході різноманітно і смачно;
+ вона поділена на оптимальні порції.

Все більше туристів віддають перевагу саме такій їжі. Ба більше - куштують її не лише у походах, а і під час кемпінгового відпочинку на морі, беруть на обід в офіс, чи в дорогу. Це швидко, зручно і смачно.

Наша компанія "КашеСуп" пропонує велике меню сухої їжі для туристів, яка стане вам у нагоді під час гірського трекінгу, водного сплаву, велоподорожі чи просто під час обіднього перекусу. Це ідеальна їжа для тих, для кого вага і час має значення. Страви "КашеСуп" треба тільки залити окропом і почекати 5-10 хвилин, і насолоджуватися повноцінною стравою.